Piccoli Ricci

O nas

Aktualności

O nas

Mając wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi zarówno prywatnie jak i zawodowo, jednocześnie będąc zafascynowanymi pedagogiką Marii Montessori, postanowiłyśmy stworzyć miejsce dla maluszków, które różni się od wielu żłobków.

Miejsce, które jednocześnie zapewnia nie tylko opiekę, ale również przestrzeń jak i zajęcia pozwalające wykorzystać indywidualizm w rozwoju dziecka. Zgodnie z tymi założeniami powstał żłobek Piccoli Ricci, który wspiera rodziców w prawidłowym i radosnym oddziaływaniu na rozwój dziecka.

Piccoli Ricci to niepubliczna placówka posiadająca doskonałe warunki lokalowe przestronne i nowocześnie urządzone pomieszczenia dostosowane do potrzeb maluszków. Starannie zaprojektowana przestrzeń uwzględnia założenia metody Montessori sprawia,że maluszki mają tu możliwość do swobodnego poznawania świata.

Pracujemy w ciepłej, domowej atmosferze przy wsparciu doświadczonych opiekunów. Przyświeca nam zasada „pomóż mi to zrobić samodzielnie” staramy się nie wyręczać dziecka, lecz wspierać jego działania tak, by było przekonane,że samo odkrywa, poznaje i zdobywa doświadczenie w otaczającym go świecie.

Według wzoru pedagogiki Marii Montessori dziecko nie jest kształtowane przez dorosłych, ale każdy człowiek jest ukształtowany przez dziecko, którym kiedyś był. Od tego, jak rozwija się dziecko, czego doświadcza, jak jest motywowanie i wspierane zależeć będzie całe jego przyszłe życie. Najmłodsze lata życia dziecka stanowią bazę dla jego przyszłego rozwoju, dlatego tak ważne jest w jakiej atmosferze będzie mogło kształtować i rozwijać swój potencjał. Piccoli Ricci to idealne miejsce dla Twojego dziecka, gdzie w stworzonych do tego warunkach, przez zabawę będzie poznawało świat.

Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem