O placówce

Aktualności

Zespół

Podstawą pracy jest dla nas kompetentny, zgrany i stały zespół.

Ewa Jagielińska - Szlassa: dyrektorka placówki. Ewa o sobie. Jestem młodą i energiczną osobą, która znalazła swoje życiowe powołanie. Opieka nad dziećmi jest moją życiową pasją, którą chcę rozwijać. Jestem zafascynowana podejściem Jespera Juula, który propaguje idee oparte na szacunku, bliskości i współdziałaniu we wzajemnych relacjach z dzieckiem. Dziećmi zajmuję się od 17 roku życia. Początkowo traktowałam to jako możliwość dodatkowego zarobku, by po jakimś czasie odkryć w sobie pedagogiczną pasję. Dziś praktycznie każde z moich działań związane jest z aktywną opieką nad małymi dziećmi. Jestem pomysłodawczynią projektu „Mama Tata” w Profesjonalnym Kinie Objazdowym, który w miejscowościach, gdzie nie ma kin organizuje seanse filmowe dla rodziców z dziećmi. Od kilku lat jestem opiekunką gromadki pociech, prowadziłam również kawiarnię dla dzieci. Prywatnie jestem mamą sześcioletniej Helenki i półtorarocznej Róży, wspólnie słuchamy muzyki lub przygotowujemy przepyszne i zdrowe potrawy dla naszej rodziny. Czas wolny spędzam najczęściej na koncertach, w muzeach, w kinie lub ćwicząc jogę.

Iga Kazimierczyk, właścicielka. Iga o sobie. Jestem doktorem nauk pedagogicznych, a z obszarem edukacji jestem związana od początku swojej pracy zawodowej. Jestem nauczycielką mianowaną, prowadzę zajęcia dla studentów pedagogiki, byłam dyrektorką szkoły, koordynowałam i tworzyłam projekty edukacyjne w organizacjach pozarządowych. Pracą z najmłodszymi zajmuje się nieprzerwanie od 7 lat. Po latach pracy w obszarze edukacji w sektorze pozarządowym wróciłam do pasji, jaką daje praca z małym człowiekiem. Jestem osobą, która stara się, aby placówki przeze mnie prowadzone działały sprawnie, odpowiadam za sprawy formalne i finansowe. W Piccoli Ricci pracuję także jako pedagog, prowadzę konsultacje z rodzicami, obserwację dzieci, planuję indywidualnie adaptacje maluchów. Lubię pracę z ludźmi ale szczególnie z tymi najmniejszymi, bo nic nie cieszy tak, jak obserwacja i pomaganie w procesie rozwoju drugiego człowieka. Jestem również prezeską fundacji „Przestrzeń dla edukacji”, angażuję się także w działania, których celem jest poprawa funkcjonowania jakości systemu edukacji. Jestem mamą sześcioletniego Kazika.

Pozostałe informacje
Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem